03.02.2022
JAK PRÓŻNIĄ ZWIĘKSZYĆ EFEKTYWNOŚĆ INSTALACJI?

Czy odgazowanie próżniowe może stać się standardem w obliczu rosnących cen nośników energii, a w konsekwencji kosztów ogrzewania i chłodzenia? Dodatkowo coraz powszechniej mówi się w braży o wytycznych dotyczących jakości wody w instalacjach, a w Europie zachodniej określone normy, np. VDI 2035, już regulują te kwestie.

Żadna instalacja nie jest w pełni hermetyczna, co oznacza, że gazy występują w każdej pracującej instalacji. Powietrze to nie tylko gromadzące się pęcherze - to cały szereg rozmaitych skutków: hałas, korozja, spadek wydajności ogrzewania lub chłodzenia. Ich eliminacja staje się kluczowa dla efektywnej pracy systemu . Czynnik lepszej jakości - bez osadów, korozji, azotu - oznacza poprawę wymiany ciepła.  Dlatego odgazowanie próżniowe Servitec umożliwia oszczędności nawet do 10,6%  - i dodatkowo wydłuża żywotność całej instalacji.

W poniższym materiale, z niewielkim przymrużeniem oka, pokazujemy, co można zyskać, jeśli w instalacji pojawi się... próżnia...

 

"Nowoczesna i bezpieczna instalacja? Servitec to konieczność." 

 

Servitec to konieczność. Odgazowanie próżniowe w instalacji.

  • Skąd bierze się powietrze i inne gazy w instalacji?
  • Dlaczego negatywne skutki złej jakości czynnika mogą być bardzo dokuczliwe?
  • Dlaczego odpowietrznik lub separator to za mało?
  • Servitec - czy odgazowanie próżniowe naprawdę nadaje się do każdej instalacji?
  • Czy użytkownicy rzeczywiście odczują korzyści?

 

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem: Nowoczesna i bezpieczna instalacja? Servitec to konieczność. [Pobierz plik]

W przypadku pytań nasi doradcy techniczni chętnie odpowiedzą na Państwa wątpliwości i pomogą w doborze odpowiedniego urządzenia.

close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.